PILJARDI NAISTELIIGA 2024 – REGLEMENT
1. Korraldaja
Iga etapi korraldamise eest vastutab Eesti Piljardiliit.
Võistlussari on tunnustatud Eesti Piljardiliidu (EPL) poolt, reg. nr 80011041.
2. Turniiri aeg ja toimumise koht
Naisteliiga etappide täpsed toimumiskohad ja ajad kinnitab ja lisab EPL-i kalendrisse EPL-i juhatus ning avalikustab aadressil www.eestipiljard.ee.
Kokku toimub Naisteliigas seitse etappi millest arvesse läheb 5 paremat tulemust. Kõik etapid toimuvad enne 2024. aasta Eesti meistrivõistlusi.
3. Osalejad
Võistlustel on õigus osaleda igal naissoost kodanikul.
4. Registreerimine ja osalustasu
Naisteliigas osalemiseks tuleb igale etapile eraldi registreerida. Selleks tuleb minna aadressile Cuescore.com, otsida õige turniir (märgusõna Naisteliiga) ning ise ennast võistlustele registreerida. Registreerimine on avatud alates selle nädala teisipäevast millal turniir aset leiab. Registreerimine lõppeb turniirile eelneval päeval kell 12.00
NB! Võistlustele registreerimine on siduv! Registreerimisega kinnitad, et oled tutvunud reglemendiga (vt www.eestipiljard.ee) ning kohustud korraldajale maksma osalustasu.
Etapi osalustasu suurused on järgmised:
15 eurot – ülekandega tasudes. NB! Osalustasu peab kajastuma Eesti Piljardiliidu arvelduskontol hiljemalt turniirile eelneval tööpäeval kell 14.00!
20 eurot – tasudes kohapeal enne turniiri algust sularahas.
20 eurot – osaleja kes ei ole Eesti Piljardiliidu liikmesklubi liige.
MTÜ Eesti Piljardiliit – EE371010220278235228. Selgitusse tuleb märkida osaleja nimi koos liiga nimetuse ning etapi numbriga (nt. Kairi Tamme, Naisteliiga 3. etapp).
Makstes osalustasu ülekandega tuleb arvestada pankadevahelist ülekannetele kuluvat aega. Osalustasu peab kajastuma Eesti Piljardiliidu arvelduskontol hiljemalt turniirile eelneva tööpäeval kell 14.00!
5. Auhinnad
Naisteliiga lõpptulemuste põhjal omistatakse esikohale tiitel „Naisteliiga 2024 võitja“. Võitja saab õiguse osaleda 2025. aasta kõikidel naisteliiga etappidel tasuta. Lisaks saab võitja tasuta ja asetusega osalemise Absoluutarvestuse Eesti meistrivõistluste kõigis neljas formaadis.
Iga etapi esinelikule on auhinnaks karikad / medalid. Iga etapi võitjale on wild-card VAID järgmisele Naisteliiga etapile.
6. Turniir ja loosimine
Hiljemalt kaks päeva enne võistluse toimumist kinnitatakse turniiri peakohtunik.
Kui ei ole välja reklaamitud teisiti, siis turniirimängud algavad alati kell 12:00 (kohal tuleb olla 15 minutit varem).
NB! Osaleja peab olema turniiri toimumispaigas ja valmis alustama mängu (osalustasu makstud ja muud vajalikud toimingud tehtud!) hiljemalt 15 minutit enne turniirimängude algust.
Loosimine toimub tunnistajate silme all vahetult enne turniirimängude algust.
Tabelid jagunevad pluss- ja miinusringiks ning play-off -iks. Olenevalt osalejate arvust on võimalik ka alagruppide süsteem.
Naisteliiga etappidel toimuvad mängud 8-palli ja 9-palli formaatides.
7. Punktiarvestus
Kõik turniiridest osavõtjad saavad punkte, mis kantakse Naisteliiga üldedetabelisse (edetabel on leitav www.cuescore.com lehel).
Naisteliiga üldedetabeli lõpptulemuste arvutamisel ei lähe arvesse osaleja kaks kõige nõrgema tulemusega turniiri. Kui hooaja lõppedes on osalejatel punkte võrdselt, siis on eespool osaleja kellel on rohkem etapivõite, teisi ja kolmandaid kohti jne.
8. Korraldaja kohustused
Korraldaja kohustuseks on:
Esineliku pildistamine ja autasustamise korraldamine.
Tulemuste kajastamine meedias hiljemalt võistlustele järgneval nädalal.
Võistlusele peakohtuniku leidmine, kes ei osale võistlusel.
Korraldaja peab garanteerima minimaalselt kaheksa (8) 9-jalast piljardilauda. Lauad peavad olema vähemalt rahuldavas korras. Kuulid peavad olema puhtad.
9. Muud
Naisteliiga etappidel kehtib riietumise kategooria: B2¹
Kraega särk (polo särk või nööpidega särk, pika – või lühikese varrukaga).
Ühes toonis pikad püksid (dressid keelatud).
Jalanõud peavad olema puhtad (lahtised jalanõud keelatud).
Kampsun on keelatud, v.a jahedates oludes (peakohtuniku määrata).
Riietus peab olema puhas ja korralik.
Särk ei tohi olla võistluste ja autasustamise ajal püksist väljas.
Mängijatel on keelatud viibida turniiri kestel alkoholi, narkootikumide või muude psühhotroopsete või stimuleerivate ainete mõju all. Vastava kontrolli tegemise õigus on võistluste peakohtunikul. Eksimuse tuvastamisel võistleja diskvalifitseeritakse turniirilt ja edaspidine karistus määratakse EPL-i juhatuse poolt. Matši kestel on keelatud telefoni kasutamine, suitsetamine jm kõrvaline tegevus, mis ei ole seotud käimasoleva mänguga.
Olenevalt keelatud tegevusest ja selle astmest on kohtunikul õigus teha mängijale hoiatus, määrata mängu / kohtumise kaotus või eemaldada mängija turniirilt.
Kehtivad WPA vastava mängu standardreeglid ja üldreeglid, mis on leitavad Maailma Piljardi Assotsatsiooni kodulehelt: https://wpapool.com/rules-of-play/. Kui mängijal tekib seoses mänguga või reeglitega mingeid arusaamatusi, tuleb sellest viivitamatult märku anda peakohtunikule.
Korraldaja jätab endale õiguse teha käesolevas võistlusreglemendis vajalikke muudatusi. Vajadusel tutvustab reglemendi lisadega mängijaid peakohtunik.
Mängijal on õigus avaldada protesti või oma arvamust turniiri läbiviimise kohta:
Kirjalikult, turniiri jooksul ja kuni 30 minutit pärast finaalmängu lõppu- peakohtunikule.
12 tunni jooksul EPL-i juhatusele aadressil info@eestipiljard.ee.